خط اول  کمبود فرهنگ رویارویی با طبیعت دریا

هر جا دریا هست آنجا گردشگر و توریست هم هست! هر جا دریا هست تداخل فرهنگ ها، اقتصاد پر رونق، تراکم جمعیت بالا هم هست. گویند دریا آرامش بخش است امان از روزی که این آرامش به هم بخورد(یه مسافرتی که چند سال پیش به شمال  داشتم اونجا برحسب اتفاق با طوفان دریایی به معنای کامل از نزدیک آشنا شدم!) کشور ماهم دریا دارد! اما بی تعارف هنوز آن فرهنگ دریاداری و استفاده از این طبیعت بکر، کشور ما کم دارد. سالها هست که ساحل دریا در دست اجانب داخلی بوده و برخی ها محروم از دیدن دریا و یا داشتن آن. دیده شده که دریا را همیشه آلوده می کنیم و بزرگی آن در برابر آلودگی کوچکی که ایجاد می کنیم حکم تائید کننده ائی هست برای ادامه آلوده کردن در حالی که هر آلودگی کوچک سندی است بر نابودی این دریای بزرگ.(بیشتر از این گله نکنم) پس هر وقت در ساحلی نشستید با خود زمزمه کنید که: دریای نیک، ساحل نیک، فرهنگ نیک


خط دوم معرفی یک طرح

یک دفتر معماری در بارسلونا در یک طراحی جالب و زیبا ساحل نشینان و گردشگرهایی که به کناره دریای Benidorm مراجعه می کنند، را لبریز حضور می کند. این طرح برگرفته شده از خطوط منحنی که شبیه امواج آرام که به روی هم می لغزند، می باشد. احتمالا شما با واژه داغ آب آشنا هستید هنگام جز و مد دریا آب یک سری خطوط و یا نوعی بافت منحنی وار و موازی هم روی ماسه های ساحل تشکیل می دهد که می توان این طرح را به نوعی تعبیری از آن نوع اثر طبیعی تلقی کرد. به نوعی این طراحی هم خطوط و هم فرم با طبیعت نرم پیرامون خود به نوعی انس گرفته است یعنی بر این باور می توانه تاکید کرد که گویی دریا کناره دیواره ساحل را شسته و فرمی که ایجاد شده یک فرم عملکردی گردیده است. پله ها، رمپ ها، فضای سبز سوار بر طرح، کف سازی ساده، نوع رنگ بندی همه و همه بر جذابیت این طرح می افزایند.


خط سوم آرزو بر معماران عیب نیست!

امیدوارم در کشور ماهم برخی حرکت های خوبی در زمینه معماری و ساخت و ساز به صورت ملی انجام بگیرد. نقد و گلایه و انتقاد و برداشتن مطلب برای همه آزاد است. تصاویر با کیفیت بهتر و تعداد بیشتر در اینجا منتظر حضور در سیستم شما هستند. هفته بعدی این پلاگین اسکیچ که در رابطه با ساختن انواع صفحات مورب و منحنی هست را برای شما تشریح خواهم کرد.