فرمان فتحعلیان را می شناسید؟

او در تاریخ ۲۹ آذر ماه ۱۳۴۹ در تهران به دنیا آمد,در سن ۵ سالگی ساز (ویلن) را نزد استادی که در کانون موسیقی وابسته به صدا و سیمای قبل از انقلاب بود,آموخت و پیشرفت چشمگیری نسبت به هنرجو یان هم سن خود داشت. بعد از انقلاب و به دلیل بسته شدن کلاس‌های موسیقی,او بطور خودآموز و بدون استاد ساز گیتار را به عنوان ساز تخصصی خود در رشتهٔ (فلامنکو) انتخاب و تا جایی که از سال ۱۳۶۸ شروع به تربیت شاگردانی در این رشته کرد.علاقهٔ وی به موسیقی کلاسیک هندوستان او را از سال ۱۳۷۱ به این کشور کشاند. تحقیقات وی در موسیقی قوالی و تحصیل ساز (تبلا) نزد اساتید هند, اولین ثمرهٔ این سفر بود که در برگشت از این سفر گروه موسیقی را به نام (گروه ایلیا) تشکیل داد.اولین مجوز کنسرت گیتار بعد از انقلاب از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نام این گروه موسیقی صادر و در مهر ماه ۱۳۷۱ در کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان (ایران-آمریکا سابق) در ۳ شب برگذار و با استقبال خوبی روبه رو شد.برگذاری این کنسرت‌ها تا سال ۱۳۷۷ ادامه داشت تا اینکه در همان سال در اولین جشنوارهٔ موسیقی مردمی از سوی هیئت داوران, برندهٔ لوح درخشش و یژهٔ جشنواره شد سبک جدید و تلفیقی او که متشکل از سه سبک: موسیقی هند,عرفانی و مردمی بود مشتاقان و مخاطبان فراوانی را تا به امروز به خود جذب کرده‌است.بخش اعظم اشعار انتخابی او در وصف شاه مردان حضرت علی(ع) و بخش دیگر به اشعار حضرت مولانا و ترانه‌های مردمی می‌پردازد. گروه موسیقی ایلیا از سال ۱۳۷۷ تا به امروز کنسرت‌های فراوانی را در تهران برگذار کرده‌است و همچنان به کار فرهنگی خود برای مخاطبان خوب این گروه ادامه می‌دهد.

آقای فتحعلیان 5 آلبوم به اهل هنر موسیقی هدیه داده اند که واقعا شنیدنی هستند و چون مرحم ناصر عبداللهی ارادت خاصی به ائمه مخصوصا حضرت علی (ع) که اغلب در مورد ایشان خوانده اند، دارند.

* مقیم-۱۳۷۸
* آلبوم sai sumananjali vol.۲ در هندوستان-۱۳۷۹
* راه عشق-۱۳۸۰
* مست وخراب-۱۳۸۲
* مردم بیگانه-۱۳۸۸

به عنوان یک وبلاگ نویس خیلی ساده گرچه با موضوع کپی رایت جبهه گیری های خاصی می کنم اما نمی شه انکار کرد که در این بازار گرانی و در این انفجار اطلاعاتی از اینترنت باید استفاده کرد و انتظارات باید برآورده بشود. احترام خاصی به همه هنرمندان دارم ولی چاره ایی نیست دوستانی که توانایی خرید سی دی اصل آخرین آلبوم این هنرمند با نام "با مردم بیگانه" را دارند می تونند در فروشگاههای محصولات فرهنگی این آلبوم رو تهیه بکنند و کسانی که نمی تونند به این آدرس مراجعه کرده و دانلود بفرمایند. و صلواتی نثار اموات از دست رفتشون بکنند.

http://senoghteh.files.wordpress.com/2010/01/farman-fathaliyan1.jpg?w=485&h=469