با توجه به اینکه در کشور ما واحدهای SI کاربرد دارد و در معماری هم ما بر حسب متر و سانتیمتر فعالیت می کنیم نرم افزار سه بعدی ساز گوگل به صورت پیش فرض بر حسب اینچ می باشد و برای تغییر این واحد به واحد متر طبق تصاویر و به ترتیب شماره ها انجام دهید.گزینه Model Info را کلیک کنید. که پنجره ی زیر باز می شود.در کرکره 2 گزینه Decimal در کرکره شماره 3 واحدهای دیگری هست از جمله سانتیمتر که می توانید انتخاب کنید.

http://uploadpic.org/view-pic-img.html?img=38267&w=720

بعد برید به گزینه File مثل تصویر گزینه مورد نظر را کلیک کنید. که پنجره ایی چون تصویر زیر باز می شود.

http://uploadpic.org/view-pic-img.html?img=38268&w=720

شماره های 1 و 2 را نامگذاری کنید به دلخواه و شماره 3 را فشار دهید. این به آن خاطر هست که از این به بعد هر وقت این برنامه را خواستید اجرا کنید واحد مبنای شما بر حسب موارد انتخابی در تصویر دوم از بالا خواهد بود. در تصویر زیر شماره 1 مقدار عدد مورد نظر و شماره 2 واحد مورد نظر که در زیر بر حسب متر هست حرف m را نشان می دهد.سه تا ویدئو برای شما، اولی برای شمایی که به ماکت سازی علاقه دارید دومی در مورد انواع سیستم های دید در محیط گوگل هست که پارالل و پرسپکتیو سه نقطه ایی و دونقطه می باشند و یک ابزاری برای دید فیلد هست که تیزی بیش از حد یا پخی( این پخی رو آذری های عزیزم یه چیز دیگه نخونند) بیش از حد رو برای ما به ارمغان می آورد.. اطلاعات تکمیلی در مراحل بعدی بهتون تقدیم خواهم کرد فعلا این هارو داشته باشین. دقت داشته باشین که در ویدئو اولی برای ساختن پنجره همیشه باید روی صفحه به سمت بیرون سمتی که فریم یا چارچوب (پروفیل) پنجره در آن سمت باید قرار بگیرند و دیده شوند. اگر نتیجه عکس برای شما حاصل شد طبق تصویر زیر صفحه مورد نظر رو که برای پنجره ساختن انتخاب کردید این بلا را به سرش بیاورید. یادتون باشه روی صفحه مورد نزر کلیک چپ کنید یعنی Select بعد راست کلیک کنید و ادامه تصویر زیر گزینه Reverse Faces را انتخاب می کنید.


http://uploadpic.org/view-pic-img.html?img=38271&w=720

برای بهبود در راهنمایی های این حقیر لطفا تمام سوالات خود را در مورد این نرم افزار به صورت فایل تصویری بپرسید تا بتونم با مشاهده کمکتون کنم. ویدئوی سوم در مورد پنجره ساختن. ویدئوهارو دانلود کنید!